Łóżko Monachium


 

  Łóżko Monachium 

Eleganckie nowoczesne łóżko które sprawi że Twoja sypialnia będzie wyglądała ekskluzywnie a prosta stylistyka i wysoka jakość materiałowo-wykończeniowa zawsze będą modne. Przy wyborze łóżka powinniśmy kierować się aby było przede wszystkim wygodne i trwałe gdyż jest użytkowane codziennie, to tutaj codziennie zaczynamy i kończymy kolejny dzień.  Jest to również zamknięty obszar prywatności i odpoczynku który powinien kojarzyć się z bezpieczeństwem

Materiał

Łóżko wykonane jest w 100% z naturalnego litego drewna twardego z gatunku buk lub iglastego świerkowego o dużym przekroju szr.20cm x gr.4cm  co gwarantuje trwałość na dziesięciolecia ponieważ drewno lite jest niezwykle wytrzymałe. Drewno to najlepszy materiał na meble jest przyjazne człowiekowi i tworzy ciepły klimat i nastój w pomieszczeniu. Ważne ! żaden element nie jest oklejany czy łączony na długość, nie jest to płyta drewnopochodna np. pilśniowa MDF z włókien drzewnych  oklejana fornirem, laminatem, płytą akrylową czy folią.

Konstrukcja

Wszystkie połączenia elementów łóżka są solidnymi połączeniami sprawdzonymi od dziesięcioleci wykonanymi na gniazda i czopy o dużym przekroju 120x14mm. O solidności łóżka świadczy również waga  która w zależności od szerokości wynosi od 50 do 90kg.  Listwa wzdłużna środkowa o przekroju teownika w łóżkach w rozmiarach od 120cm posiada właściwości sprężynujące oraz odpowiednią wytrzymałość co podnosi komfort użytkowania oraz ułatwia utrzymanie czystości pod łóżkiem gdyż nie posiada nóg podpierających.

 

Wymiary

Łóżka są standartowo produkowane pod materace o wymiarach szr.100,120,140,160 cm x dł.200 cm,  wymiary zewnętrzne łóżka to dodatkowo + 8cm na długość i szerokość łóżka. Najbardziej komfortowa wysokość 38cm konstrukcji boków i zanóżka została łagodnie zaokrążona aby podczas użytkowania nie uwierała w udo, (z materacem wysokość siedzenia zbliżona jest do wysokości siedzenia krzesła). Wysokość zagłówka od podłogi 80cm od ramy 42cm, umożliwia ustawienie łóżka np. pod skosem poddasza. Wysokość stelaża pod Materac 28cm.

 

Wybarwienie

Wybarwienie jest wykonane specjalną bejcą przeznaczoną do drewna liściastego z m.in. gatunku Klon Jawor, kolorystyka wybarwień z widocznym pięknym usłojeniem drewna to kolory: bielony, srebrny, złoty, miedziany, brązowy.

 

Wykończenie

Powierzchnia łóżka wykończona jest bezbarwnym, półmatowym woskiem twardym olejnym najwyższej jakości. Zastosowany rodzaj wosku twardego olejnego jest jednym z najtwardszych który przeznaczony jest do najbardziej intensywnego użytkowania, jest przez to odporny na zużycie, zabrudzenia, wnikanie wody na najbardziej obciążonych  powierzchniach. Wosk Twardy Olejny to bezbarwna powłoka na bazie naturalnych wosków i olejów roślinnych, ożywia i  wygładza powierzchnię drewna oraz sprawia, że jest przyjemna w dotyku, zachowuje naturalne piękno drewnianej powierzchni. Jest to najbardziej naturalne wykończenie powierzchni drewna.

lub 

Wykończenie powierzchni surowej lub wybarwionej bejcą bezbarwnym lakierem dwuskładnikowym najwyższej jakości wysoko-przeżroczystym, półmatowym posiadającym filtr UV chroniący wybarwione drewno przed wyblaknięciem. Całość daje wyjątkowo estetyczny, ekskluzywny i podkreślający oryginalny wygląd mebla.

 

Okucia

Rozłączne połączenia narożne posiadają po dwa duże aluminiowe złącza mimośrodowe fi 35 mm na klucz sześciokątny 6 mm. Listwę podłużną montuję się poprzez wciśnięcie z góry do przykręconych zaczepów. Listwy boczne i zaczepy listwy środkowej są przykręcona na wysokość pod materace gr. 17-20 cm Dzięki zastosowaniu szerokiego profilu drewna 20 cm istnieje możliwość obniżenia listew pod grubsze materace 22-25 cm wystarczy w tym celu wykręcić wkręty mocujące listwy i zaczepy listwy podłużnej i  przykręcić je niżej o 4 cm w nawiercone już w tym celu otwory.

 

Opcje  dodatkowe

Łóżko jest oferowane bez stelaża pod materac, za dopłatą oferujemy stelaż który posiada dużą ilość listewek, gdyż odpowiednio duża ilość listewek to wyższy komfort użytkowania. Listwy 42x18mm wykonane są z drewna olchowego i połączone taśmą luz pomiędzy listewkami wynosi 30mm aby zapewnić wymaganą wentylacje materaca. Listwy stelażowe w dwóch rzędach po 27szt dla łóżek szr. 120,140,160 cm oraz w jednym rzędzie dla łóżek szr.100 cm.

 

Stoliki nocne dopasowane stylistycznie i wymiarowo do łóżek

Zdjecia realizacji

Szukasz konkretnego produktu? Napisz do naszych specjalistów! Chętnie pomożemy!

Suma: 4 + 2 : =

RABWOOD - Meble z drewna litego, stolarka drewniana
Mapa
Dane firmy
ZOBACZ MAPE DOJAZDU
Telefon
Telefon kontaktowy
+48 886 695 245
Facebook Instagram GoogleMojaFirma