Firma


Profil

Rabwood jest firmą rodzinną jako Zakład Stolarski specjalizujący się w obróbce drewna litego na produkty i wyroby gotowe dla budownictwa mieszkalnego oraz komercyjnego jak pensjonaty, apartamenty pod wynajem, hotele.  Oferujemy bezpośrednią sprzedaż naszych wyrobów dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Aktualnie oferujemy łóżka, stelaże, stoliki nocne, stoły i krzesła, balustrady balkonowe, meble ogrodowe. Firma ma swoją lokalizację w miejscowości Raba Niżna 193 – Gmina Mszana Dolna przy drodze krajowej 28 w kierunku Rabki, Zakopanego oraz w bardzo dobrym układzie komunikacyjnym do Krakowa , Nowego Sącza, Krynicy Zdrój jest to teren Beskidu Wyspowego.
 

Na potrzeby działalności firmy prowadzona jest sprzedaż wyrobów  na miejscu lokalnym klientom z możliwością dostawy oraz  wysyłkowo na teren całej Polski i krajów Europy poprzez sklep internetowy. Bardzo ważnym punktem działalności jest doradztwo oraz wykonanie nietypowych zleceń na zamówienie. Aktualnie głównym produktem jest łóżko Monachium,  również w wersji rehabilitacyjnej z regulowanym elektrycznie stelażem. Produkując nasze wyroby stosujemy najwyższe standardy w stolarstwie oraz w wykończeniu powierzchni. Używamy ekologicznych, trwałych, sprawdzonych przez lata lakierów i wosków twardych najbardziej renomowanych firm z Austrii i Niemiec jednocześnie stosując dywersyfikacyjne ceny w stosunku do małych jak i dużych firm.


Dokonując zakupów w naszej firmie klient otrzymuje wyroby i produkty zawsze wykonane z naturalnego drewna. Drewno lite to piękny i bardzo uniwersalny materiał, właściwie obrobiony i wykończony podnosi standard jest prestiżowy i ekskluzywny . Dzięki dobrej lokalizacji jest możliwość odbioru osobistego w dowolnym czasie np. podczas powrotu z pobytu w górach.

 

Historia

Jesteśmy firmą wielopokoleniową w dziedzinie stolarstwa, posiadającą bogate doświadczenie edukacyjno-praktyczne zdobyte od lat 70-tych poprzez wykonywanie okien, drzwi i elementów wykończeniowych wyłącznie z drewna.

 

Wiele wykonanych wyrobów przetrwało próbę czasu i służy klientom do dziś. Obecnie cały proces przeprowadzany jest na miejscu od przetarcia drewna ,sezonowania, suszenia, obróbki stolarskiej , lakierowania elementów drewnianych co umożliwia pełną kontrolę całego procesu produkcji jak równiez ułatwia wykonanie pod nietypowe zamówienie klienta.

Od zawsze stawiamy na solidność i jakość materiałowo- wykończeniową swoich wyrobów aby oferować klientom sprawdzone pewne trwałe rozwiązania gdyż znamy się na swojej pracy już od dziesięcioleci. Równocześnie dbamy przez to  o własną wypracowana pozytywną renomę na rynku gdyż doceniamy i daje nam to satysfakcję że większość naszych klientów to klienci z polecenia.

 

 

Know How

Od samego początku stawiamy na solidność i jakość materiałowo- wykończeniową swoich wyrobów. Poprzez zdobyte doświadczenie w obróbce i znajomość właściwości zróżnicowanego w budowie surowca jakim jest drewno oferujemy wyroby które przekładają się na wielopokoleniową trwałość.


Firma specjalizuje się w obróbce masywnego drewna litego na gotowe wyroby wykonane w całości z drewna bez używania półśrodków obniżających trwałość i standard w postaci oklein, sklejek czy płyt drewnopodobnych.


Wykończenie powierzchni  to wybarwienie dedykowanymi do konkretnego gatunku drewna bejcami lub podkładami następnie lakierowanie  agregatami hydrodynamicznymi zarówno lakierami wodnymi jak i na bazie rozpuszczalnika. Niektóre meble wykończone sa naturalnym, ekologicznym woskiem twardym olejnym, wyjatkowo przyjemnym w dotyku.


Posiadane doświadczenie, wiedza oraz cały czas rozwijany park maszyn i urządzeń pozwalają na szybką zmianę i dostosowanie oferty do zmieniającego się trendu na ryku  wyrobów z drewna. Specjalizujemy się w przerobie drewna litego krajowego z gatunków: dąb,  jesion, wiąz, klon jawor, buk, olcha, sosna, świerk, modrzew.


Nasze doświadczenie w stolarstwie to wykonanie:  
- Okna sosnowe dwu i trzyszybowe  profil gr.68 i 92mm kantówka trzy lub czterowarstwowa LITA bez mikrowczepów na zewnętrznych stronach,  okucie MACO lub SIEGENIA, szyby PILKINGTON z ciepłą ramką ze stali nierdzewnej
- Okiennice lamelowe, stałe lamele 16x42mm skos 45st.
- Drzwi tarasowe  przesuwne okucie SIEGENIA HS, PSK, przesówno-składane PATIO
- Drzwi wejściowe profil o gr.68 i 92mm z ościeżnicą profil 140x83mm, dwie uszczelki gąbkowe Schlegel szr.18mm w skrzydle i ościeżnicy, próg ze stali nierdzewnej profil zamknięty o gr. ścianki 3mm. Zamek wielopunktowy KFV lub MACO zawiasy trzyczęściowe SIMONSWERK. Szyba lustrzana lub przeciwsłoneczna
- Drzwi wejściowe wewnątrz lokalowe  gr skrzydła 58mm
- Drzwi wewnętrzne skrzydło gr. 42mm z ościeżnicą gr.40mm regulowaną na grubość ściany, z opaskami z dwóch stron, zawiasy trzyczęściowe SIMONSWERK, zamek chromowany AGAS, szyby dekor mat (szkło trawione)
- Parapety okienne gr. 40mm i szpalety wokół okien boki i góra  z opaskami jako kompletne wykończenie wokół okna plus obudowy grzejników
- Balustrady balkonowe tralki, słupy, poręcze listwy dolne i ozdobne pod poręcz
- Balustrady schodowe tralki, poręcze, słupy z gałka toczoną, Schody na beton blaty gr40mm, blaty wraz z podstopniem gr.40mm jako schody dywanowe na betonie, listwy wykończeniowe, listwy przypodłogowe
- Podłogi drewniane lite gr.22mm dł. do 6m bez łączeń na długości, klejone do wylewki betonowej
- Wykończenia Ścian, sufitów, obłożenie słupów, belek styl Zakopiański
- Meble mieszkalne: łóżka, stelaże, stoliki, stoły, krzesła, szafy przesówne, biurka, kuchnie, komody,  regały.
- Meble ogrodowe komplety ogrodowe stałe i składane,
- Konstrukcje, dachy, zadaszenia z widocznego drewna konstrukcyjnego struganego, szlifowanego, podbicia deskowania dachowe
- Wyposażenie sakralne kościelne ławki, ołtarz, ambona, kapliczka, drzwi
 

Posiadane KnowHow i park maszynowy umożliwia wykonanie na zamówienie klienta róznego rodzaju wyrobu wykończeniowego i wyposażeniowego z drewna 

 

Misja

Misją Rabwood jest stanie się liderem w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości Mebli z drewna litego.

 

Oferowanie wyrobów zgodnie z życzeniami klienta tak od strony formy jak i rozwiązań kolorystycznych. Kolejnymi ważnymi  celami jest stałe i systematyczne rozwijanie technologii budowy nowych wyrobów w oparciu o innowacyjne rozwiązania wg europejskich norm. Oferowanie produktów i usług cechuje się najwyższą jakością, konkurencyjną ceną przynoszącą klientom zadowolenie i chęć ponownego powrotu do Firmy.  


Nowoczesne łóżko pojedyncze z funkcją regulacji stelaża na różne wysokości materaca, jak również regulacji różnych części stelaża (regulacja zagłówka, podudzia, nóg). Opcje regulacji stelaża powodują, że jest to łóżko w szczególności przeznaczone dla osób wymagających rehabilitacji lub osób spędzającyh dużo czasu w łózku Z uwagi na swój estetyczny wygląd może stanowić element wyposażenia każdej sypialni.  Łóżka te zawsze będą wykonane z najlepszego surowca – drewna litego, w różnej kolorystyce.Wszystkie łóżka na zamówienie klienta będą mogły być zdobione motywami regionalnymi Beskidu Wyspowego.

 

Coraz więcej klientów oczekuje solidności i wysokiej jakości materiałowo-wykończeniowej produktu, oferta naszej firmy wychodzi im naprzeciw. Zakup naszych produktów i wyrobów to dla klienta wartościowa przyszłościowa inwestycja gdyż drewno jest materiałem sprawdzonym od wieków a każdy kawałek drewna jest inny, oryginalny. Często stare używane meble z drewna litego są bardzo wartościowe, mają w sobie to coś…

 

Środowisko

 

Wyroby z drewna litego jako najlepszego materiału budowlanego i wykończeniowego są wyjątkowo trwałe i ekologiczne,  można poddać je odnowieniu ,renowacji, dzięki temu po długich latach użytkowania będą ponownie wyglądać jak nowe.

 

Często stare używane meble z drewna litego są bardzo wartościowe, mają w sobie urok i tworzą przyjazną atmosferę. Drewno lite nie emituje szkodliwych substancji lotnych gdyż nie zawiera w swojej budowie składników pochodzenia chemicznego.


Do wykończenia powierzchni stosujemy Austriackie lub Niemieckie ekologiczne pozytywowe bejce do wybarwień oraz lakiery bądz woski twarde olejne wolne od aromatów posiadające filtr UV, o wysokiej odporności mechanicznej i chemicznej. Lakiery posiadają zaświadczenie o nieszkodliwości, są bezpieczne nie emitują substancji lotnych. 


Odpady powstałe podczas produkcji wyrobów z naturalnego odnawialnego surowca jakim jest drewno lite są wartościowym surowcem, który jest wykorzystany  w naszej firmie podczas spalania w kotle na zrębkę  5 klasy  Ecodesign jako odzysk ciepła z odpadów. Odpady z drewna są pochodzenia naturalnego i nie ma żadnych problemów z ich utylizacją ponieważ są wykorzystywane do produkcji ciepła potrzebnego do ogrzewania i suszenia drewna w suszarni Spalanie suchego drewna to zamknięty obieg surowca w przyrodzie jest to odnawialne źródło energii o zerowej emisji CO2. Do pakowania naszych wyrobów przeznaczynych do wysyłki robimy możliwie wszystko aby maksymalnie ograniczyć i wykluczyć stosowanie tworzyw sztucznych takich jak folie stretch, folie bąbelkową, taśmy pakowe stosując drewno, zszywany karton oraz drewnopochodny MDF.


Klient zakupując nasze produkty i wyroby z drewna przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2, w porównaniu do wyrobów z płyt wiórowych i tworzyw sztucznych.  Produkcja z drewna jest ekologiczna i tym samym przyszłościowa nie powoduje zanieczyszczenia środowiska odpadami i kosztami utylizacji. Ponadto wyroby z drewna są dla człowieka najzdrowszym, najprzyjemniejszym tworzącym ciepły klimat pomieszczeń materiałem. Drewno lite nie emituje chemicznych związków zapachowych, nie powoduje tym samym  alergii a dodatkowo reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniach.
 

 

Konkurencyjność

Wszystkie produkty różnią się od ofert konkurencji przede wszystkim:

- własnym niepowtarzalnym projektem, wzorem, konstrukcją
- przystępną ceną, jakością materiału, estetyką wykonania.
- do wykończenia powierzchni drewna są wykorzystane specjalne bejce przeznaczone do wybarwień np. tylko drewna iglastego powodujące dodatkowy pozytywowy efekt uwidocznienia usłojenia drewna co zdecydowanie zwiększy estetykę i podniesie standard mebli w porównaniu do konkurencji która używa zwykłych barwników.
- grubość materiału łóżek 40mm jest niespotykaną wielkością gdyż zdecydowana większość producentów stosuje grubości 24 lub 30mm co powoduje że łóżka są mniej stabilne, i sprawiają wrażenie niższej klasy oraz nie sprawiają oczucia solidności i stabilności.
- zastosowana listwa podłużna pod stelaż posiada właściwości sprężynujące gdyż nie jest podparta na sztywno jak u konkurencji
- stelaż zagęszczony posiada listwy z drewna olchowego są zgodne w wymaganiami  producentów materacy oferując odpowiednią wentylacje materaca i dopasowanie przez zwiększoną ilość listewek w dwóch rzędach po 27 listewek
 


Klient otrzymuje wyroby i produkty z grubszego drewna litego niż konkurencja w podobnej cenie co przedkłada się na większa trwałość i stabilność. Najwyższą jakość wykończenia powierzchni osiągamy stosując najlepsze środki ochrony drewna dające estetyczny wygląd. 

 

 

Pracujemy dla Pasji Robert Pankiewicz - właściciel

 

 2023r

15336474572422.jpg15336475387145.jpg15336475543299.jpg15987032920.jpg1533647616690.jpg15336474675150.jpg15363251827112.jpg15336475626462.jpg

Rabwood - meble z litego drewna    O drewnie wiemy wszystko!

Jego wieloletnie doświadczenie w pracy w drewnie wiele razy pozwoliło nam realizować zamówienia technicznie trudne do wykonania na dodatek dla klientów o wysokich oczekiwaniach estetycznych.

 

Nasza firma specjalizuje się w produkcji mebli z drewna litego dębowego i jesionowego do salonu oraz sypialni. Produkowane przez nas meble cechuje wysoka jakość wykonania oraz nowoczesne wzornictwo. Oprócz naszej standardowej oferty którą mogą Państwo obejrzeć na naszej stronie internetowej wykonujemy także meble według projektów i potrzeb naszych klientów. Część takich właśnie prac można również zobaczyć na naszej stronie w zakładce "Nasze prace".

Łączymy naturalne piękno drewna
z nowoczesnym wzornictwem

RABWOOD jest jednym z nielicznych w Polsce producentem mebli z drewna litego. Nasza specjalizacja to meble dębowe do salonu, jadalni oraz sypialni. Wyróżnia nas wysoka jakość produktów, ponadczasowe wzornictwo oraz kompleksowy przekrój produkcji, od małej szafki nocnej zaczynając, poprzez krzesła, stoły i komody dębowe, na dużych szafach dębowych kończąc. Wszystkie meble z litego drewna dębowego produkujemy również z litego drewna jesionowego.

 

Doświadczenie

12

Lat doświadczenia

Modele

230

Dostępnych modeli mebli

Realizacje

2500

Wykonanych realizacji

Zdjecia realizacji

Szukasz konkretnego produktu? Napisz do naszych specjalistów! Chętnie pomożemy!

Suma: 2 + 4 : =

RABWOOD - Meble z drewna litego, stolarka drewniana
Mapa
Dane firmy
ZOBACZ MAPE DOJAZDU
Telefon
Telefon kontaktowy
+48 886 695 245
Facebook Instagram GoogleMojaFirma